Wiosna zmarznięta!

Leje i zimno! Wiosna nawet pod koniec maja nie do końca jest wiosną… Choć jak popatrzymy na zieloną zieloność beskidzkiego, bukowego lasu, to od razu łatwiej w wiosnę uwierzyć. Jednak ją widać! A jak przypadkiem spojrzymy na jakąś górską łąkę pokrytą żółtymi mleczami, na skraju której kwitnie tarnina i czeremcha, to potrzeba wiosennego wzruszenia zostaje zaspokojona, uff!

Budzimy się do górskiego działania! Planujemy wakacje, bo szanse są, że się jednak odbędą i dalsza wędrówka będzie całkiem możliwa. Zapraszamy w Alpy Julijskie, nad Jezioro Ochrydzkie, w Góry Strażowskie, do Abchazji i w Beskid Niski. Wspomnimy też piękną, tegoroczną zimę. Ale bez przesady, w końcu tęsknimy za ciepłem i zielenią.

Chodźmy w góry! Bliższe dalsze, niższe, wyższe, gdzie się da i jak się da! Korzystajmy, że góry są i dają możliwość zdobywania. Zachłyśnijmy się wilgotnym, ciepłym powietrzem, ubłoćmy buty, zmęczmy się podejściem i zachwyćmy widokiem ze szczytu! Cieszmy się górami, które mamy, po których możemy beztrosko łazić i, które możemy ambitnie zdobywać.
Niech taka będzie nasza wiosna w górach! Niech po niej przyjdzie pełne górskich emocji lato!

A co w wiosennym numerze? Sprawdź tutaj!

Copyright © 2013 Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej
WordPress theme: Kippis 1.15