Lato z zimowymi wyczynami nr 103

Lato, gorące nad wyraz lato, a od zimy oderwać się nie da! Mimo że pewnie większość z nas podczas wakacyjnych, górskich wędrówek wyleguje się na rozgrzanej słońcem trawie i korzysta z uroków letniego, pięknego górołażenia, to i tak nas ta zimowa odsłona górskich działań dopada. Tak, waśnie dlatego w tym jakże słonecznym numerze, który powinien być wypełniony zielonym, pachnącym latem lasem, będzie o śniegu i nartach! Co zrobić, jak nam nasza narciarsko-himalajska gwiazda wyczyn wszechczasów zapodała? Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2! Nie można nie wspomnieć, a jak się nadarza okazja przedstawić tę postać na naszych łamach szerzej, no to nie sposób nie skorzystać. Zatem czytajcie o Jędrku!
Jednak gdyby komuś dech w piersiach odebrała sama myśl o tych wysokogórskich działaniach, to polecamy dość zawiłą historię o szczytach, wprawdzie najwyższych…
w Danii, ale jednak obiektywnie niziutkich. Wracamy do lekko zapomnianej serii „Korona Europy od tyłu”, by z pewnym przymrużeniem oka pokazać, że tam gdzie formalnie gór nie ma, przekornie też można się pokusić o ich zdobywanie.
Jeśli komuś jednak ani góry wysokie, ani bardzo niskie nie odpowiadają, to stron kilka poświęcamy zdobywaniu gór różnych z mapa i kompasem. A! I z rowerem, czem nawet dźwiganym na plecach. Choć mapa i kompas, to hasła w turystyce górskiej dość powszechnie znane i używane, to tym razem proponujemy ich delikatnie niekonwencjonalne użycie w górskiej przestrzeni. W czym rzecz? W orientacji! Poczytajcie!
Kilka innych bardziej trywialnych, acz interesujących górskich tematów też się znajdzie, co by letnią porą w zbyt skrajną ekstrawagancje w górach nie popadać.

Czytajcie w górach latem!

A co w numerze? Zobaczcie tutaj.

Copyright © 2013 Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej
WordPress theme: Kippis 1.15